Litomyšl: Kronika města 2019

101 si vyžádala sportovní přestávku. V soutěžích do 140 cm úspěšně startoval především s mladšími koňmi, věnoval se rovněž trenérské činnosti. Jiří Skřivan ml. letos postoupil do kategorie mladých jezdců, kde sbíral se svým novým koněm Capuou zkušenosti na parkurech vyšší obtížnosti. Na Mistrovství České republiky seniorů byl členem družstva, které získalo 4. místo. Ve výkonnostním žebříčku pro rok 2019 je ve své kategorii na 20. místě. Na Mistrovství České republiky dětí na pony se ve Stylovém šampionátu umístila Lucie Kodytková s Cipískem na 4. místě, 5. místo patřilo Kristýně Veverkové se Sankao Alegres. V jednotlivcích vybojovala Kristýna Veverková s Beauty 12. místo, Lucie Kodytková s Taylor pak 18. místo. V soutěži družstev pony byla členkou pátého dekorovaného týmu Viktorie Mačátová s Vendelínem, tato jezdkyně si odnesla 5. místo i z oblastního mistrovství pony. V rámci MČR zabodovala Lucie Kodytková s Cipísem i v drezuře jednotlivců, kde získali 7. místo a v Národním drezurním poháru obsadili celkové 6. místo. Kristýna Veverová s Beauty pak zakončila sezónu vítězstvím v celorepublikové seriálové soutěže Equichannel Star a velmi úspěšnými starty v Rakousku. Lucie Kodytková se v roce 2019 stala také mistryní východočeské oblasti ve skocích, a to s koněm Taylor, a stříbrná v drezuře pony s Cipískem. Nejlepší sportovci regionu za rok 2019 V úterý 18. února 2020 se v Tylově domě v Poličce uskutečnilo tradiční předávání cen ankety Nejúspěšnější sportovec roku 2019 regionu Svitavsko. I tentokrát sbírali ocenění sportovci z Litomyšle a okolí. Anna Kašparová (karate, Karatedo Litomyšl), 1. místo v kategorii Jednotlivci - dospělí Rudolf Doležal (jezdectví, JK Hřebčín Suchá), 3. místo v kategorii Jednotlivci - dospělí Jonáš Nedvěd (motokros, Orion Racing Team), 5. místo v kategorii Jednotlivci - dospělí Lenka Jůzová (karate, Karatedo Němčice), 6. místo v kategorii Jednotlivci – dospělí Pavel Pešek (triatlon, SBR Tri – Team Litomyšl), 7. místo v kategorii Jednotlivci – dospělí Michaela Vacková (basketbal, BK Žabiny Brno, odchovankyně Adfors Basket Litomyšl), oceněna v kategorii Krajánek Jiří Smékal (karate, Karatedo Litomyšl), oceněn v kategorii Trenér Karel Jandík (plavání, SportsTeam Litomyšl, oceněn v kategorii Trenér Martin Šorf (basketbal, Adfors Basket Litomyšl), oceněn v kategorii Trenér Ivo Strnad (atletika, Jiskra Litomyšl), oceněn v kategorii Masters Petr Svatoš (stolní tenis, Jiskra Litomyšl), oceněn v kategorii Handicapovaný sportovec Natálie Jandíková (plavání, SportsTeam Litomyšl), 2. místo v kategorii Jednotlivci – žáci