Litomyšl: Kronika města 2018

92 24. ročník triatlonu v Litomyšli Už 24. ročník triatlonu Litomyšl – Nedošín (1 km – 50 km – 10 km) proběhl v letošním roce. Na start se tentokrát postavilo 41 závodníků. Kvůli nízké hladině vody v rybníku bylo zkráceno plavání z 800 na 400 metrů, další disciplíny proběhly v tradičních vzdálenostech. Pro děti byla připravena trať na 100 metrů plavání, 5 kilometrů na kole a 2,5 kilometrů běhu. Vítězem se stal domácí závodník Pavel Pešek s časem 2:05:19. Čtyři minuty za vítězem dojel Antonín Hurych s časem 2:09:13. Na stupních vítězů je doplnil s časem o minutu pomalejším Libor Dočkálek z Dobříše. Nejrychlejší ženy byly tentokrát dvě. Na dlouhé trati Kamila Otrubová s časem 2:43:37, na krátké trati Jaroslava Hurychová s časem 1.21:27. Plavecká soutěž měst 2018 Ve středu 3. října proběhla v litomyšlském bazénu celorepubliková akce Plavecká soutěž měst. Soutěž odstartovali v sedm hodin ráno kondiční plavci, od 8 do 15 hodin pak bazén patřil mateřským a základním školám (nejen z Litomyšle). Odpoledne se do soutěže zapojila veřejnost s celkovým počtem 177 plavců, z toho 52 seniorů. Plavecky se podíleli také zaměstnanci bazénu, závěrečné cenné body pak přidali i plavci Sportsteamu. Celkem se tak do soutěže zapojilo 634 plavců. 250 prvních v tabulce (s nejvyšším počtem bodů za čas nebo věk) nasčítalo 6 942 bodů. Díky tomuto výsledku Litomyšl vystoupala na nejvyšší příčku v kategorii měst do 20 tisíc obyvatel. Nejúspěšnější sportovec regionu Svitavska za rok 2018 22. ledna 2019 došlo v Tylově domě v Poličce k slavnostnímu ocenění Nejúspěšnější sportovec regionu Svitavska za rok 2018. Nejlepším jednotlivcem v hlavní kategorii se stal svitavský basketbalista Roman Marko, hvězdou Deníku se díky hlasům čtenářů stala atletka Eliška Červená (podruhé za sebou). Z litomyšlských sportovců byli oceněni tito: Ocenění kolektivů: ADFORS BASKET LITOMYŠL – kategorie žákovských kolektivů, U13/U14; za skvělé výsledky a účast ve finálovém turnaji Mistrovství České republiky ADFORS BASKET LITOMYŠL – kadetky, kategorie dorosteneckých kolektivů – v loňském roce hrály celostátní ligu Ocenění jednotlivců: Jaroslav Vostřel – letecký modelář z LMK Litomyšl, juniorský mistr světa, 5. místo v žákovské kategorii Petr Rathouský – mladý závodník z Orion Racing Teamu se umístil na 3. místě na Mistrovství České republiky juniorů, v anketě se umístil na 5. příčce v kategorii dorostenců