Litomyšl: Kronika města 2018

91 v Třemošnici, vychází z toho pro litomyšlský fotbal rozhodně pozitivní bilance odehrané sezóny“, poznamenal v červencové Lilii Radek Halva. 32 Také podzimní část se litomyšlským fotbalistům vydařila – dokonce takovým způsobem, že bylo možné mluvit o jednom z nejúspěšnějších podzimů v klubové historii. Skončili totiž na prvním místě se ziskem třiatřiceti bodů. Méně se podzimní část vydařila dorostencům, kteří se ve třinácti kolech radovali pouze čtyřikrát, což znamenalo dvanácté místo. Starší a mladší žáci se v novém ročníku posunuli do elitní skupiny krajského přeboru, kde to však v silné konkurenci neměli lehké. Starší přípravka odehrála v podzimní části soutěže celkem 21 zápasů s pozitivní bilancí 13 vítězství, 2 remízy a 6 proher. Dvě zlaté medaile z Mistrovství ČR v dlouhém triatlonu V sobotu 23. června proběhl v Otrokovicích republikový šampionát v dlouhém triatlonu, kterého se za Litomyšl zúčastnil Pavel Pešek v individuálním závodě a Roman Pittner v závodě štafet. Dlouhý triatlon = 3,8 km plavání, 180 km cyklistiky a 42,2 km běhu. Závodu se účastnilo přes tři sta jednotlivců a šedesát štafet. Pro oba závodníky znamenal start na dlouhém triatlonu premiéru, oběma se zároveň velmi dařilo. Získali totiž ve svých kategoriích zlaté medaile. Decimuž 2018 Také v letošním roce proběhl v Litomyšli triatlonový závod Decimuž 2018 – 36. Memoriál Huberta Stratílka ml., který se konal 31. srpna. Zázemí a depo se nacházely u plaveckého bazénu, kde se též konala první disciplína – 400 metrů plavání. Pokračovalo se jízdou na kole, při které závodníci absolvovali 20 kilometrů v okolí Litomyšle, následoval výběh na okruh v lesoparku Černá hora, kde museli závodníci uběhnout 4,2 kilometru zvlněným terénem po lesních stezkách. Vzhledem k tomu, že na tradičním cyklistickém okruhu probíhaly opravy silnic, musela být trasa pozměněna. Vedla na Kozlovský kopec, kde byl u autobusové zastávky otočný bod a následoval návrat stejnou cestou zpět. Nová trasa byla také obtížnější - obsahovala náročné stoupání s velkým převýšením. Letošního ročníku se zúčastnilo celkem 147 závodníků včetně mnoha žen. Vítězem se stal Pavel Pešek z domácího týmu SBR TRI-TEAMU Litomyšl. Mezi ženami zvítězila Jana Jiroušková z českotřebovského Prestige Cycling Teamu. Mezi ženami bez licence byla nejlepší Klára Moravcová ze Sku Klubu Jablonec. Nejlepším závodníkem z pořádajícího Cyklo Stratílek Sport klubu byl Antonín Hurych, který se umístil na 5. místě a zvítězil v kategorii mužů 41 – 50 let. Nejmladšími účastníky byli třináctiletí Vojtěch Seidl a Lucie Zahálková, nejstarším pak sedmdesátiletý Jaroslav Seidl. 32 Halva, Radek: Litomyšlští fotbalisté bilancují vydařenou sezonu. In: Lilie. Ročník XXVIII, číslo 7, s. 24.