Litomyšl: Kronika města 2018

90 Hokejová sezóna 2017/2018 Po několikaletém úsilí se litomyšlský hokejový klub zapojil do celorepublikového projektu „Trenér do malých klubů ČSLH“, který organizuje Český svaz ledního hokeje. Díky tomuto projektu klub získal profesionálního trenéra mládeže, kterým se stal Stanislav Mečiar s trenérskou licencí „A“ (kronikář o něm psal již v zápisu z roku 2017). Podle vedení klubu přinesla tato novinka pozitivní ohlasy už po prvních měsících. Předseda oddílu Petr Fila v Lilii uvedl: „Zlepšila se organizace a kvalita tréninkových jednotek a práce trenérů.“ 31 Litomyšlský B tým se probojoval v okresní soutěži až do finále, kde však podlehl celku Moravské Třebové. V případě A týmu pak fanoušci zažili značné výkyvy, body do tabulky přibývaly pomalu. V loňské sezóně tým trápil nedostatek hráčů, proto byl kádr rozšířen. Vedení klubu však později připustilo, že ne všichni noví členové byli skutečnými posilami týmu. A tým si sice nakonec zahrál o medaile, v boji o třetí místo však prohrál s týmem Hlinska. Úvodní část nové sezóny přinesla slibné výsledky zejména v A týmu a dále mezi juniory. Uvidíme, jak se jim nakonec v sezóně zadaří. Vítězství volejbalistek v krajském poháru Ženský tým VK Litomyšl se podobně jako v předchozích letech zúčastnil poháru Krajského volejbalového svazu. Letos se konal společně pro Pardubický a Královéhradecký kraj. Týmu se velice dařilo, když díky všem výsledkům nakonec zvítězil a mohl tak zvednout nad hlavu putovní pohár předsedy Krajského volejbalového svazu. Hráčka Eliška Kopecká navíc byla vyhlášena nejlepší hráčkou soutěže. Litomyšlský fotbal Litomyšlským fotbalistům se v jarní části soutěží dařilo. Družstvo mužů, nováček v krajském přeboru, se umístilo na devátém místě, soutěž však byla extrémně vyrovnaná. Dorostenci, kteří hráli ve společném mužstvu se Slavojem Cerekvice nad Loučnou, obhájili v krajském přeboru místo třetí. Výše skončily pouze týmy z Letohradu a České Třebové. Týmem sezóny se pak stali starší žáci, kteří hráli ve spolupráci se Sokolem Čistá. Ti se pod vedením trenérů Jakuba Kadidla a Ivana Čecha umístili ve skupině B krajského přeboru na skvělém prvním místě. Pochvalu si zasloužili také mladší žáci, kteří se na konci sezóny umístili na místě sedmém. To na první pohled jako úspěch nevypadá, ale vzhledem k faktu, že na konci podzimní části byli na samém chvostu tabulky, lze jejich umístění za konečný úspěch považovat. „Když k tomu připočteme finálovou účast a druhé místo přípravek na finálovém turnaji krajského poháru 31 Vandas, Martin: Hokejová sezona, kterou poznamenaly změny. In: Lilie. Ročník XXVIII., číslo 4, s. 26.