Litomyšl: Kronika města 2017

76 tohoto důvodu Jana Antošová ve Vranově nestartovala. Přesto však letos podávala zajímavé výsledky a byla rovněž jednou na stupních vítězů (Dalečín). 30 A ještě dvě poznámky k motokrosovému sportu. Petr Bartoš obsadil v anketě o nejúspěšnějšího sportovce Svitavska za rok 2017 ve své kategorii skvělé první místo. Zajímavostí může být, že v prvním ročníku této ankety, která se konala přesně před deseti lety, se mu podařilo uspět úplně stejně. Druhá poznámka se váže k výročí, které si Orion racing team v roce 2017 připomněl. Od jeho založení v Litomyšli totiž uplynulo přesně 20 let. Karate-do Litomyšl, z. s. V roce 2017 se „A“ tým vedený trenérem Jiřím Smékalem zúčastnil nejvýznamnějších soutěží v ČR i na Slovensku. Na evropském poháru Světové federace karate (WKF) v Bratislavě, který se konal hned z kraje roku, bojovala Anna Kašparová v kategorii kumite juniorek. V této soutěži, která je jednou z nejprestižnějších v Evropě, vybojovala 8. místo. Stejná závodnice vyhrála také dvě ze tří kol národního poháru. Na Mistrovství ČR pak vybojovala 1. místo v kategorii kumite juniorek, největší úspěch však slavila na Mistrovství Evropy Shotokan WSF, kde obsadila nejdříve 2. místo v kumite „ippon shobu“ (boj bez chráničů na dva body) a poté 2. místo v „shobu sanbon“ (dle olympijských pravidel WKF). Svoje úspěšné tažení završila Anna Kašparová 1. místem v kumite WKF na Světovém poháru Shotokan. Anna Kašparová byla rovněž oceněna v anketě Nejúspěšnější sportovec regionu Svitavska za rok 2017 (v rámci jednotlivců v kategorii dorostu). Ani ostatní členové se neztratili. Ti nejmladší (kategorie 7 - 10 let) – Kristián Kučera, Kateřina Kučerová, Barbora Ramešová, Simona Brychtová či Veronika Dostálová – ukázali zlepšující se techniku a kondici. Na společných soutěžích Královéhradeckého a Pardubického kraje vybojovali řadu medailových umístění. Dařil se také nábor „malých bojovníků“, tedy dětí ve věku 6 - 11 let, kteří rozvíjeli své dovednosti pod vedením trenéra Petra Jandy. V létě rovněž proběhlo tradiční soustředění v Budislavi, a to pod vedením legendy československého karate, mistra Bohumila Koloce, držitele 6. danu a mnohonásobného mistra Československa. Do oddílu se dále vrátila Květa Ramešová, která se s vervou pustila do trénování, a v kategorii master kata vybojovala několik druhých míst na soutěžích v ČR. Do oddílu navíc přivedla svoji nadanou dceru Barboru a manžela Jana Rameše. Dalším významným mezníkem v činnosti oddílu byl převod sportovní haly Jiskry do majetku města. Za přispění města se nám podařilo přebudovat bývalou šachovnu na menší tělocvičnu. 31 30 Text získán a upraven od Petra Kováře, Orion Racing. 31 Text získán a upraven od Jiřího Smékala.