Litomyšl: Kronika města 2017

75 - a celkové 3. místo z finále Českého skokového poháru se střídáním koní; Flying Star byla vyhlášena i nejúspěšnějším koněm finále Bodoval také Jiří Skřivan mladší s Jolií du Defey, a to ve stylových soutěžích v rámci Českého skokového poháru, ale i v konečném finále Czech junior Cupu 2017, v němž obsadil čtvrtou příčku. Byl rovněž členem bronzového družstva z Mistrovství České republiky a na Mistrovství Východočeské oblasti obsadil se stejným koněm 2. místo. Na Mistrovství Východočeské oblasti v kategorii žen pak bodovala Štěpánka Zavoralová, která obsadila 3. místo, a 2. místo v soutěži družstev. I v průběhu sezony získala tato jezdkyně se svými koňmi řadu předních umístění v rámcových soutěžích. Z východočeského mistrovství v kategorii družstev si 2. místo odvezla i Nikola Tivodarová, členkou zlatého týmu byla Denisa Menšíková – Eliot, která získala i 2. místo v juniorském finále na Velké ceny Brna 2017. Stáj bodovala i v dětském sportu (pony), když v rámci stylových soutěžích v rámci celé republiky získala řadu vítězství a výborných umístění. Na Mistrovství České republiky 2017 obsadila například Lucie Kodytková 2. místo v Šampionátu nadějí a Kristýna Veverková 2. místo ve Stylovém šampionátu. Na oblastním mistrovství „pony“ Adéla Škeříková v kategorii jednotlivců bronzová. Motokrosový sport Osmidílný domácí šampionát Buksa/Ados motokros 2017 vyvrcholil 17. září posledním podnikem na blátivé dráze ve Vranově u Brna. Od rána vytrvale pršelo, a tak místní okruh dokonale prověřil připravenost jednotlivých závodníků. Diváci se měli opravdu na co dívat, neboť ve hře byly boje o celkové pozice v seriálu. Zatímco v nejsilnější kubatuře MX1 měl Martin Michlek (Buksa/Ados KTM RT) titul mistra už v kapse z minulého kola ve Stříbře, druhý Slovák Tomáš Šimko (GT2 Motorsport) měl k dobru na Petra Bartoše (Orion Racing KTM Team) pouze jeden jediný bod! Po startu první jízdy odjel všem Polák Tomasz Wysocki (JD 191 KTM RT) a za vytrvalého deště navyšoval náskok na své soupeře. Bartoš jezdil v úvodu někde kolem desátého místa, ale postupně šel dopředu, až nakonec cílem projel jako čtvrtý! Jeho největší rival Šimko, měl hned dva pády a to rozhodlo, že titul vicemistra ČR putuje do Orionu, a to právě díky Bartošovi (38 let). Druhé jízdy se nakonec kvůli těžkým podmínkám neuskutečnily. Také ve slabší třídě MX2 byl znám vítěz, a tak Maďar Bence Szvoboda (Buksa/Ados KTM RT) si zde závod už jenom užíval. Zástupce Orionu Jonáš Nedvěd (23) měl jediný úkol, nechat za sebou Slováka Denise Poláše v boji o konečnou 6. příčku. Jonáš Nedvěd svůj úkol nakonec také splnil, když byl v cíli klasifikován jako šestý, Poláš byl tentokrát daleko za ním. Ve „Veteránech“ udělal letos týmu radost Slovák Ivan Černý, který již dříve na Slovensku získal titul. Do Vranova přijel bojovat o celkový bronz. To se mu po první jízdě také podařilo, když si toto umístění pohlídal 4. místem. V ženské kategorii se letos týmu nevyhnulo zranění – a z