Litomysl Zprávy z města záložky a sdílení

Provoz RLP od července plně obnoven

Vedení Zdravotnické záchranné služby Pardubického kraje si dovoluje oznámit, že s platností od 1. července 2014 je plně obnoven provoz Rychlé lékařské pomoci (RLP) v Litomyšli.

Od ledna 2014 byla na výjezdové základně v Litomyšli, bez nejmenšího negativního dopadu na zákonem zajištěné poskytování přednemocniční péče pacientům v regionu k dispozici, ve všední dny od 7.00 do 15.30 hod. plně vyškolená záchranářská posádka (RZP).

Poděkování vedení Zdravotnické záchranné službě Pardubického kraje (ZZS PAK) patří nejen současnému personálu, který bezchybně plnil zdravotnické výkony dle své odbornosti a vzorně spolupracoval s lékařskými posádkami, vysílanými dle závažnosti případů z okolních základen, ale hlavně lékařům Litomyšlské nemocnice, bez jejichž pomoci, a to při naprostém nezájmu o zajištění služeb ze strany privátních praktických lékařů a specialistů, kteří byli navíc největšími kritiky dosavadního provozu, by toto řešení nebylo možné. Poděkování patří také Odboru zdravotnictví Krajského úřadu, vedení Litomyšlské nemocnice a panu starostovi města Litomyšl, kteří podstatně přispěli k lokálnímu a snad trvalému vyřešení nedostatku lékařů v posádkách záchranných služeb v celé ČR. Děkuji všem za spolupráci.

 

MUDr. Pavel Svoboda
ředitel ZZS PAK

datum uložení: 25. 6. 2014


© 2011 - 2018 Město Litomyšl | struktura webu | městské kontakty