Litomysl Starostova odpovědna záložky a sdílení

Starostova odpovědna

Odpověď starosty

Dne 13. 05. 2019 09:29:38 se dotazoval Ing. Petr Kundera:

Termická depolymerizace odpadových pneumatik

Dobrý den pane starosto,
zajímalo by mě Vaše stanovisko k záměru vybudovat nedaleko Litomyšle (nebo kdekoliv jinde) , stavbu na depolymerizaci odpadových pneumatik.
Je to problematická technologie , především ve spalování pyrolýzního plynu obsahující dioxiny a další škodlivé látky. Bohužel úředníci Pardubického kraje i Městského úřadu Litomyšl vydali souhlasné stanovisko s výstavbou , přestože lze dohledat jak problematická technologie to je , a jak všude proti ní bojují.
Rád dodám další informace.

S pozdravem
Petr Kundera
724 996 864

Odpověď ze dne 16. 05. 2019 08:29:45:

Dobrý den, pane Kundero,


děkuji za Váš dotaz. O záměru vybudovat v průmyslové zóně na Pohodlí jednotku na depolymerizaci pneumatik jsme se jako samospráva města dozvěděli teprve velmi nedávno a to díky členům našeho osadního výboru, kterým za to patří velký dík. On nich jsme také dostali - všichni členové Rady města - také množství doplňujících informací.


Souhlasím s Vámi, že tato technologie může být problematická. 


Rozhodnutí o výstavbě takovéto budovy však není na samosprávě a tedy radě města nebo starosty. Celé řízení je v rámci přenesené působnosti výkonem státní správy, který vykonává Městský úřad Litomyšl, případně Krajský úřad Pardubického kraje. To neznamená, že z pozice účastníka řízení nebude město Litomyšl požadovat, aby  při rozhodování byly brány do úvahy oprávněné zájmy občanů města, kteří žijí v částech Pohodlí a Nová Ves. 


Určitě se chystám na veřejné projednávání této zamýšlené investice, které se uskuteční v kulturním domě v Čisté ve středu 22.5. od 15:00, kam Vás i další spoluobčany tímto zvu. 


Budu se těšit na viděnou v Čisté,


Daniel Brýdl, starosta Litomyšle a integrovaných obcí


© 2011 - 2019 Město Litomyšl | struktura webu | městské kontakty