Litomysl Starostova odpovědna záložky a sdílení

Starostova odpovědna

Odpověď starosty

Dne 10. 05. 2019 22:06:50 se dotazoval Lenka Mikulecká:

Parkování na Komenského náměstí

Dobrý den, pane starosto.

Chtěla jsem se zeptat, jak se bude řešit problém s parkováním na Komenského náměstí?
Už je to pár let, nevím teď přesně 2 nebo 3 roky, kdy se řešilo, co s tím, mluvilo se, myslím, např. o modrých zónách a stále se nic neděje! Určitě nejsem jediná naštvaná, když většinou, když přijedu domů, nemám kde zaparkovat. Parkoviště je od rána do večera natřískané, ať už dopoledne studenty SPgŠ nebo ostatními řidiči, kteří nechtějí platit na náměstí a večer ještě přibývají služební auta.
Věřím, že se najde nějaké rychlé a rozumné řešení a občanům, kteří tu žijí, se konečně uleví.

Děkuji.

S pozdravem,

Lenka Mikulecká.

Odpověď ze dne 13. 05. 2019 10:40:55:

Dobrý den, paní Mikulecká, děkuji za Váš dotaz.


Jak jsem zjistil, na Komenského náměstí plánovalo město zavést cca před 3 roky zpoplatněné stání - proběhla úprava nařízení města a dokonce i instalace dopravního značení. Tedy měla tam platit stejná pravidla jako na Smetanově náměstí. Na základě "petice" obyvatel došlo ke změně a bylo od tohoto plánu upuštěno.


Zpoplatněné stání by odstranilo občanům s trvalým pobytem v této lokalitě problémy, které uvádíte a stálo by je to pouze 600,- Kč/rok. Navíc by mohli parkovat neomezeně ve všech zpoplatněných zónách jako rezidenti. O zavádění modrých zón jsme zatím neuvažovali, respektive by to nezapadalo do celkového řešení parkování ve městě.


Nyní je tedy otázka, co s tím. Existují evidentně dvě skupiny občanů, žijících na Komenského náměstí. Jedni (kteří iniciovali před třemi lety petici) nechtějí nic měnit a druzí, mezi které patříte i Vy, kteří nějaké změny vyžadují. Město navrhovalo zavedení jiného systému, ale pro nesouhlas obyvatel od něho ustoupilo.... 


Asi bychom mohli uspořádat dotazníkovou akci v této lokalitě, ale pokud většina obyvatel bude proti navrhovaným změnám, tak nebudeme měnit nic a budeme respektovat většinové mínění obyvatel této lokality.


Děkuji, přeji hezký den


Daniel Brýdl, starosta


© 2011 - 2019 Město Litomyšl | struktura webu | městské kontakty