Litomysl Starostova odpovědna záložky a sdílení

Starostova odpovědna

Odpověď starosty

Dne 11. 03. 2019 12:11:12 se dotazoval Josef Šimek:

Oprava části Partyzánské ulice

Vážený pane starosto,

město plánuje opravu části Partyzánské ulice, a to od mostu přes Loučnou směrem na Benátky. Předpokládaný rozpočet šest milionů korun, z čehož možná dotace Ministerstvo pro místní rozvoj až 2 mil., 4 mil. z rozpočtu města!
Vzhledem k výši vlastní investice, udělalo si město studii, jaká je v této slepé ulici frekvence, kolik vozidel zde za den projede? O kolika místních obyvatelích mluvíme? Nemyslíte, že existují místa, která si zaslouží větší pozornost města.
Předem děkuij za odpověď.

S úctou

Josef Šimek

Odpověď ze dne 11. 03. 2019 17:47:50:

Vážený pane Šimku,
děkuji za Váš dotaz. Máte pravdu, že Partyzánskou ulicí nejezdí nejvyšší frekvence automobilů, ale naopak dle našich zjištění je ulice velmi využívána cyklisty a pěšími chodci ve směru na Benátky a Čistou - kolem říčky Loučné. Zároveň, a to je nejdůležitější argument, proč byla tato ulice vybrána, jde o jedinou ulici v Litomyšli, která nemá vůbec zpevněné okraje (obruby).


V interní databázi MÚ je každý rok porovnáván stav jednotlivých požadavků na opravy silnic a proběhlo také místní šetření, kdy jsme objížděli celé město a porovnávali faktický stav vozovek. Opět Partyzánská v této části byla vyhodnocena jako nejhorší - lidově řečeno jsme si tam nepřipadali jako ve střední Evropě, ale mnohem dál na východ. Potřeba opravit tuto ulici se v databázi objevila již za starostování mého předchůdce pana Janečka, což už je opravdu velmi dávno.
Jsme si vědomi, že jsou v Litomyšli další ulice, které by opravdu potřebovaly (Zahájská, Portmanka aj.), ale na základě výše uvedeného byla Radou města i Zastupitelstvem schválena na rok 2019 rekonstrukce Partyzánské.
Ještě jednou děkuji za Váš zájem, sám bych si přál, abychom mohli opravovat mnohem více ulic a chodníků, ale pracujeme s jasně limitovaným rozpočtem.
Hezký den


D. Brýdl
starosta města Litomyšle


© 2011 - 2019 Město Litomyšl | struktura webu | městské kontakty