Litomysl Starostova odpovědna záložky a sdílení

Starostova odpovědna

Odpověď starosty

Dne 29. 11. 2018 14:59:14 se dotazoval Diana Smolová:

Kontejnery na třídění odpadu

Dobrý den,
chtěla bych se zeptat, zda-li by bylo možné umístit kontejnery na třídění odpadu v blízkém okolí vlakového nádraží, popřípadě Penny marketu. Nejbližší kontejnery jsou až na sídlišti u pedagogické školy, a proto lidé, kteří bydlí v okolí nádraží nebo ti kteří přijíždí vlakem či autobusem na protější zastávku, nemají možnost třídit odpad. Předem moc děkuji za odpověď. Diana Smolová

Odpověď ze dne 05. 12. 2018 11:23:11:

Dobrý den, paní Smolová,


děkuji za Váš dotaz, který jsem konzultoval s příslušnými odborníky. U Penny marketu je umístění kontejnerů problematické jak majetkově (nejde o pozemky města), tak technicko-organizačně (velký pohyb aut i chodců by mohl způsobit komplikace při vyvážení kontejnerů a manipulaci s nimi).


Nicméně kolem vlakového nádraží je umístění reálnější a již jsem zadal pokyn, aby byly prověřeny možnosti umístění kontejnerů na plast, papír a sklo v dané lokalitě. Pevně doufám, že tomu nebude nic bránit - určitě chceme co nejvíce podporovat naše občany k třídění odpadů a dostupnost kontejnerů je jednou ze základních podmínek.


Takže ještě jednou děkuji za Váš podnět a doufám, že kontejnery budou v dohledné době ve Vámi navrhovaném území moci být umístěny.


Hezký a klidný adventní čas!


Daniel Brýdl, starosta


© 2011 - 2019 Město Litomyšl | struktura webu | městské kontakty