Litomysl Litomyšl stojí za to vidět záložky a sdílení

Kam dnes?


pátek 20. září 2019

Státní zámek Litomyšl, 16:00, sraz před plastikou lva v dolní části zámeckého parku

Procházky (s) městem: Litomyšl pietní III

Aktuality z města

Smetanova Litomyšl hodnotí Festivalové zahrady

Velkou novinkou uplynulého ročníku Smetanovy Litomyšle se staly Festivalové zahrady. Fun zóna nabídla vyžití nejen po tři víkendy a červencové sváteční dny. Festivalové zahrady cílily na návštěvníky pořadů, ale i na obyvatele města, náhodné turisty a ty, kteří si chtěli užít atmosféru bez smokingů a večerních rób.

2. 8. 2017


Městská galerie v srpnu slaví 40 let existence

Na výstavy do renesančního domu U Rytířů již návštěvníci chodí úctyhodných 40 let! 27. srpna 1977 zde byla slavnostně otevřena „Galerie Josefa Matičky“ se stálou expozicí obrazů Josefa Matičky a děl z části jeho sbírky moderního umění, kterou městu v duchu přání svého zesnulého manžela věnovala Anna Matičková.

2. 8. 2017


Budislavská hájenka bude brzy otevřena

Zanedlouho se veřejnosti otevře nově zrekonstruovaná hájenka v Budislavi. Pro obyvatele i turisty to znamená, že se rozšíří nabídka přenocování v okolí města, navíc v krásné budislavské přírodě. Hájenka je v majetku města, které ji v uplynulých měsících nechalo kompletně opravit za téměř tři miliony korun.

2. 8. 2017


Letní pozastavení na zámku v Litomyšli

Využijte možnost zkrácených prohlídek zámku, které jsou určené nejen pro děti! Za necelou půlhodinu a snížené vstupné vás průvodce provede deseti reprezentačními sály památky UNESCO. Zkrácené prohlídky se konají až do konce prázdnin, vždy v 11:00 a ve 14:00 hodin.

28. 7. 2017


Připravuje se Litomyšlský architektonický manuál

Litomyšl je od revoluce známá jako město, v němž se daří současné architektuře. Přičteme-li k těmto stavbám jejich historické předchůdce, například zámek, kostely, dům U Rytířů a naše další klenoty, pochopíme, proč se Litomyšl pravidelně objevuje ve výčtech měst s bohatou architektonickou tradicí.

2. 8. 2017


Kinematograf bří Čadíků přiveze kvalitní české filmy

Po čtyři letní večery bude letos patřit horní část Smetanova náměstí již po osmnácté kvalitnímu českému filmu. Od 3. do 6. srpna zde na své pouti po českých zemích zastaví oblíbený Kinematograf bratří Čadíků. Vstupné je dobrovolné a výtěžek bude zaslán na Konto Bariéry.

27. 7. 2017


Litomyšlský pivní festiválek již po osmé!

Akce s podtitulem Litomyšlí napříč hudebními žánry se bude konat opět na Toulovcově náměstí. Těšit se můžete nejen na regionální pivovary a minipivovary, ale také na kapely z Litomyšle a okolí. Ani letos nebudou chybět vtipné soutěže o věcné ceny. Festiválek se koná v sobotu 5. srpna od desíti do desíti hodin.

27. 7. 2017


Budeme mít další stavbu roku Pardubického kraje?

Letos se již po osmé koná soutěž Stavba roku 2017 v Pardubickém kraji a Litomyšl v ní má svého kandidáta na vítězství. O prvenství v klání o nejlepší dílo se totiž uchází přístavba piaristické koleje, moderní objekt od architektů Aleše Buriana a Gustava Křivinky za více než 20 milionů korun.

2. 8. 2017


Pop rockový festival LIFE Litomyšl již tuto sobotu!

Druhý ročník úspěšného letního pop rockového festivalu se odehraje v sobotu 15. července na Primátorské hrázi v Litomyšli. Organizátoři připravili dvě stejdže, na kterých se vystřídá řada skvělých českých interpretů. Začátek akce je již ve 12.30 hodin, předpokládaný konec kolem jedné hodiny ranní - věřte, že je na co se těšit!

13. 7. 2017


Huráááá - Toulovcovy prázdninové pátky jsou zpátky!

Startují prázdniny a s nimi také devatenáctý ročník celoprázdninového maratónu pohádek, tradičního losování o ceny a skvělé muziky – to vše v kouzelném prostředí Toulovcova náměstí. Podívejte se, na co se můžeme těšit a ještě při tom pomáhat dětem, které to potřebují!

3. 7. 2017


Litomyšlské dny barokní tradice se po roce vrací

Druhý ročník unikátního duchovně kulturního festivalu Litomyšlské dny barokní tradice se uskuteční v termínu 13. – 20. 8. 2017 a opět svým originálním programem přinese ducha barokní doby do Litomyšle a jejího okolí. Festival si klade za cíl připomenout dosud živé dědictví barokní kultury a spirituality.

2. 8. 2017


Pozvánka na Mezinárodní houslové kurzy v Litomyšli

Prázdniny budou v Litomyšli opět patřit umění, zejména pak hudbě. Na přelomu července a srpna se můžete těšit na 22. ročník Mezinárodních houslových kurzů profesora Milana Vítka. Kvůli této akci do Litomyšle přijede 12 mladých talentů světové hudby, kteří se představí i široké veřejnosti.

13. 7. 2017


Turistické zázemí na náměstí již slouží veřejnosti

Začátek léta přinesl obyvatelům Litomyšle i turistům novinku, která jim má usnadnit život. Od prvního července slouží veřejnosti nové turistické zázemí umístěné v budově staré radnice na Smetanově náměstí. V centru lidé najdou služby, kterých v Litomyšli není dostatek.

4. 7. 2017


Nová hvězdárna má dětem ukázat krásu vědy

Děti i dospělí budou moci od září snadněji a pohodlněji odhalovat tajemství vesmíru. V objektu nové hvězdárny jim bude stačit lehkým pohybem ruky odsunout posuvnou střechu, přiložit oko k dalekohledu a pak budou mít jako na dlani poklady hvězdné oblohy.

3. 7. 2017


Blíží se další litomyšlský TOP týden!

Tzv. TOP týdny jsou jedním z výstupů projektu s názvem Putování po historických městech Čech, Moravy a Slezka. V Litomyšli jde o týden, který je doslova nabitý akcemi a proto neprohloupí ten, kdo si naplánuje návštěvu našeho města někdy mezi 2. až 7. červencem tohoto roku.

26. 6. 2017© 2011 - 2019 Město Litomyšl | struktura webu | městské kontakty