Litomysl Moderní historické město záložky a sdílení

Aktuality z města

Zvažují se úpravy hřiště u nábřeží

Od otevření Vodních valů uplynou letos v červnu již dva roky. Podle návštěvnosti se dá soudit, že se lokalita stala oblíbeným místem pro vycházky a trávení volného času. V březnu se setkali představitelé města a Nadace Proměny Karla Komárka, aby se společně poradili, jak lokalitu ještě více zatraktivnit.

3. 4. 2019


Dotační program na obnovu podloubí

V letošním roce byl opět vypsán dotační program na obnovu podloubí. Zájemci mohou od 21. března do 21. června předkládat své žádosti. Dotační program by měl pomoci vlastníkům nemovitostí v městské památkové rezervaci s revitalizací vybraných objektů,

3. 4. 2019


Dotace na pořízení domácích kompostérů

Občané mohou opět žádat o dotaci z programu na podporu nákupu domácích kompostérů. Příjem žádostí proběhne od 1. 4. do 31. 7. 2019. Z rozpočtu do tohoto programu bylo radou města vyčleněno 30 tisíc korun, dotace na nákup jednoho domácího kompostéru bude v maximální výši 800 korun.

3. 4. 2019


Výzva vlastníkům k ochraně lesa – rozšíření kůrovce

Městský úřad Litomyšl, Odbor životního prostředí vyzývá všechny vlastníky lesa k provádění pravidelných kontrol svého lesního majetku z důvodu rozšíření podkorního hmyzu (lýkožrouta smrkového, lýkožrouta lesklého apod.) ve smrkových porostech po celé České republice.

3. 4. 2019


Společné stezky pro chodce a cyklisty

Město Litomyšl zřídilo na podzim roku loňského roku na základě doporučení dopravní komise rady města na vybraných úsecích společné stezky pro cyklisty a chodce. Podněty na jejich zřízení se objevovaly od občanů opakovaně a tímto opatřením se město snaží vyjít vstříc jejich přání.

3. 4. 2019


Jarní svozové akce biologického odpadu

Městské služby Litomyšl s.r.o. budou zajišťovat v termínu od 8. dubna do 18. dubna na základě osobní a písemné objednávky občanů města pouze odvoz nebo likvidaci biologického odpadu (mezi který patří například posekaná tráva, odpad ze zahrádek, větve).

3. 4. 2019


Užijte si Litomyšl se slevami a výhodami

Informační centrum na letošní turistickou sezónu připravilo ve spolupráci s řadou zdejších podnikatelů a organizací další vydání oblíbené knížky plné bonusů a slev s názvem „Užijte si Litomyšl“. Jejím cílem je turisty do Litomyšle nejen přilákat, ale také je ve městě udržet více než jeden den.

3. 4. 2019


Na podzim vyjde kniha o litomyšlské architektuře

Porevoluční litomyšlští starostové se v březnu sešli s německým architektem a publicistou Florianem Aicherem. Setkání nebylo náhodné, protože Florian Aicher připravuje knihu o zdejší architektuře The Potential of the Small City Litomyšl, která vyjde v prestižní edici Detail.

3. 4. 2019


Nová kapitola zahraniční spolupráce měst

Kulturní výměna, studentské pobyty, předávání zkušeností z různých oblastí lidské činnosti i rozšíření obzorů. To vše může městu a občanům poskytnout mezinárodní spolupráce. Litomyšl má v současné době celkem tři partnerská města – nizozemský Roden, italské San Polo d´Enza a slovenskou Levoču.

3. 4. 2019


Vrací se kampaň Litomyšl přátelská rodině

V Litomyšli je hodně rodin s malými dětmi, které hledají přívětivé prostředí při trávení volného času. Proto se po dvou letech vrací kampaň Litomyšl přátelská rodině. Jejím cílem je ocenit veřejná místa, poskytující potřebné vybavení a služby pro návštěvníky s malými dětmi.

2. 4. 2019


Potřebujete na poslední chvíli občanku či pas?

Sezóna dovolených se pomalu blíží a při tom všem zařizování občas na něco důležitého zapomeneme. Třeba platnost svých osobních dokladů. Pokud by se to stalo právě vám a na poslední chvíli byste potřebovali udělat nový pas či občanský průkaz, nemusíte zoufat.

25. 3. 2019


Město začíná šetřit na domov pro seniory

Všechny strany kandidující do zastupitelstva měly ve volebních programech jako jednu z programových priorit vybudování nového domova pro seniory. Náklady na postavení moderní budovy, která klientům nabídne kvalitní a důstojné podmínky pro život, se v současné době odhadují na 180 až 200 milionů korun.

6. 3. 2019


Opravy průtahu budou pokračovat v dubnu a květnu

Zpěv ptáků, slunečné dny, probouzející se příroda… a uzavírky silnic. To jsou již tradiční litomyšlské známky jara. I letos v dubnu a květnu budou dělníci opravovat části dlouhodobě přetěžovaných komunikací, zejména průtahu města. Komplikace na řidiče však čekají i na silnici II/358.

19. 3. 2019


Zápis do prvních tříd ZŠ bude 11. dubna

Rodičům dětí narozených od 1. 9. 2012 do 31. 8. 2013 připomínáme, že zápis do prvních tříd zdejších základních škol se uskuteční ve čtvrtek 11. dubna 2019. Zápisy se v tento den v prostorách I. II. a III. ZŠ konají od 13.30 do 16.30 hodin. S sebou si vezměte rodný list dítěte a svůj občanský průkaz.

22. 3. 2019


Informace k volbám do Evropského parlamentu

V neděli 14. dubna 2019 od 8.00 hod. do 16.00 hod. budou mít voliči – občané jiného členského státu EU, kteří chtějí hlasovat ve volbách do Evropského parlamentu, možnost podat si žádost o zápis do seznamu voličů. Služba bude zajištěna v budově Městského úřadu Litomyšl, Bří Šťastných 597– odbor správní.

20. 3. 2019© 2011 - 2019 Město Litomyšl | struktura webu | městské kontakty