Litomysl Město pro lidi záložky a sdílení

Jednání bezpečnostní rady města - 23. 3.

V pondělí 23. 3. se ráno sešla bezpečnostní rada města. Níže se dočtete aktuální a ověřené informace k 10.00 hod., přečíst si můžete například o distribuci ochranných pomůcek zdravotnickému personálu, počtu nakažených a další důležité novinky z Litomyšle.

ROUŠKY, RESPIRÁTORY, DEZINFEKCE. O víkendu úředníci převzali první státní zásilky ochranného materiálu pro praktické a ambulantní lékaře, zubaře, lékárníky a pracovníky v sociálních službách. Celkem úřad v minulých dnech obdržel zásilku 4500 ústenek a 1300 respirátorů a dnes pokračuje rozdělování podle seznamu a klíče, který vypracoval Pardubický kraj. Město již v minulých týdnech distribuovalo 1000 roušek a dalších ochranných prostředků mezi zdejší zdravotníky z vlastních zásob a díky aktivitě zdejších dobrovolníků. Všem zapojeným moc děkujeme. V příštích dnech očekáváme další zásilku potřebného materiálu nejenom pro zdravotníky, ale i do zdejších obcí. Město má v současné době za úkol distribuovat ochranné pomůcky mezi zdejší zdravotnický personál mimo Litomyšlskou nemocnici a záchrannou službu, kterou zásobuje Pardubický kraj.

ODBĚROVÉ MÍSTO V NEMOCNICI. Funguje již od víkendu, k dispozici pouze pro pacienty, kterým testování nařídili odborníci, není možné si tam volně zajít a nechat se otestovat. V sobotu měli 14 odběrů a všechny byly negativní, nebyl zaznamenán nárůst pozitivně testovaných v okrese Svitavy. Do budoucna bude krajská hygiena zveřejňovat čísla nakažených pouze na okresy.

DOČASNÉ ZRUŠENÍ LSPP PRO DĚTI A DOROST. Pohotovost pro děti a dorost v Litomyšlské nemocnici je od soboty 21. března dočasně zrušena. V případě potřeby musí rodiče vyhledat nejbližší pohotovosti, které jsou ve Svitavské nebo v Orlickoústecké nemocnici.

DŮCHODY ROZNÁŠÍ ČESKÁ POŠTA. Jak jsme informovali minulý čtvrtek, důchody se splatností 22. budou doručeny s penězi domů dne 23. března a důchody se splatností 24. budou doručeny s penězi dne 24. března. Prosíme občany, aby vyčkali na příchod doručovatelů.

PROPADL VÁM PAS, OBČANSKÝ PRŮKAZ ČI ŘIDIČSKÉ OPRÁVNĚNÍ? Nevadí, podle stanoviska Ministerstva vnitra se mohou občané výjimečně po dobu ohrožení koronavirem prokazovat doklady s ukončenou dobou platnosti. Týká se to pasů, občanských a řidičských průkazů, o jejich obnovení mají občané zažádat až v době, kdy skončí přísná bezpečnostní opatření.

ODPAD Z DOMÁCNOSTÍ. Občané pozitivně testovaní na Covid-19 (nebo ti, kteří jsou v karanténě) by měli odpadky pevně zavázat v pytli o tloušťce 0,2 mm, jeho povrch vydezinfikovat a vhodit do popelnice či kontejneru. Zároveň by dočasně měli přestat využívat kontejnerů na tříděný odpad. Ochrání tak zaměstnance svozové firmy a třídící linky. Tato žádost se týká pouze pozitivně testovaných nebo umístěných do karantény. Komunální odpad je v této době z většiny pálen v zařízení na energetické využití a riziko přenosu nákazy z tohoto zdroje je minimální.

ZÁPISY DO PRVNÍCH TŘÍD ZŠ. Pokud máte doma předškoláka a čeká vás zápis do prvních tříd, měli byste věnovat zvýšenou pozornost této zprávě. Zápisy budou probíhat od 1. do 15. dubna 2020 bez přítomnosti dítěte, žádost o přijetí či případný odklad budou školy přijímat osobně přímo ve škole, nebo elektronicky – datovou schránkou či e-mailem. Informace k zápisům do MŠ zveřejníme v příštích dnech.

Více informací k zápisům:

I. ZŠ Litomyšl

kontaktní osobou je Jana Slabá, zástupkyně ředitele, tel. 603 728 442

https://www.litomysl.cz/1zs/zapis-bez-pritomnosti-ditete/

II. ZŠ Litomyšl

kontaktní osobou je ředitelka Miroslava Jirečková, tel. 737 560 432

https://www.litomysl.cz/2zs/zapis/zs-u-skolek-i2401/

III. ZŠ  Litomyšl

kontaktní osobou je ředitel Pavel Jirsa, tel. 737 850 315

https://www.3zslitomysl.cz/skola/0 

Informace z minulého jednání bezpečnostní rady najdete v tomto odkazu.


datum zveřejnění: 23. 03. 2020
datum aktualizace: 25. 03. 2020
zveřejnil: Bc. Michele Vojáček 

obrázek k aktualitě Jednání bezpečnostní rady města - 23. 3.


© 2011 - 2020 Město Litomyšl | struktura webu | městské kontakty