Litomysl Město pro lidi záložky a sdílení

Jednání bezpečnostní rady města - 18. 3.

Ve středu 18. 3. se ráno opět sešla bezpečnostní rada města. Níže se dočtete o aktuálním počtu nakažených na Litomyšlsku, odběrovém místě naproti nemocnici, distribuci roušek, úpravách v provozu MHD, zákazu svatebních obřadů a další ověřené aktuality z Litomyšle.

ČTYŘI POZITIVNĚ TESTOVANÍ. Počet nakažených na Litomyšlsku je k dnešnímu ránu stále stejný, máme tedy celkem čtyři případy. Jedná se o onemocnění navazující na první potvrzený případ.

ODBĚROVÉ MÍSTO U NEMOCNICE. Parkoviště naproti Litomyšlské nemocnici je vyklizené, během příštích dnů tam hasiči postaví stan. V Litomyšli bude zřízeno tzv. drive-in odběrové místo, které bude sloužit k odběrům pro ty pacienty, kteří si jsou schopni na odběr zajet sami a budou odebráni z auta (ostatní navštíví výjezdový tým) – pořád platí, že bez předchozího objednání nebude pacient odebrán – indikuje lékař či hygienik. Aktivity drive-in odběrových míst koordinuje call centrum, na němž spolupracuje KHS, záchranka a NPK, bližší info přineseme v následujících dnech. Doporučujeme sledovat web nemocnice.

NADAČNÍ FOND POŘÍDIL ROUŠKY. Díky rychlé pomoci od Nadačního fondu pro rozvoj zdravotnictví Litomyšlska má město několik set kusů roušek od místních výrobců, které distribuuje mezi nejvíce ohrožené skupiny občanů (zdravotníci, hasiči, pracovníci v sociálních službách, pokladní a prodavačky,...). Díky pomoci Pardubického kraje také dnes dostane CSP 120 nových jednorázových roušek. U hlavní budovy MěÚ Litomyšl, služebny MP Litomyšl na Smetanově náměstí a před vchodem do CSP jsou připraveny volební urny (8.00 – 14.00), kam mohou dobrovolníci vhazovat ušité roušky, které následně město nechá vydezinfikovat a předá je potřebným. Více informací přineseme v průběhu dneška.

DĚTI ZDRAVOTNÍKŮ A PRACOVNÍKŮ IZS. Připomínáme, že ve „vertexové“ MŠ 17. listopadu funguje jedno oddělení pro děti (3 – 10 let) zdravotnického personálu, policie, hasičů, zaměstnanců v sociálních službách. Po domluvě budou přijímat i děti rodičů pracujících v nepřetržitém provozu. Pokud chcete využít této služby, JE NUTNÉ SE NEJPRVE PŘEDEM DOMLUVIT SE ZAMĚSTNANCI ŠKOLKY – tel. 605 838 246. Této služby mohou využít pouze rodiče zaměstnaní v Litomyšli nebo ti, kteří zde mají trvalé bydliště. Více informací najdete zde.

POMOC SENIORŮM. Město zřídilo asistenci s nákupy, pochůzkami a dalšími nutnostmi. Rádi pomůžeme ve spolupráci s dobrovolníky s nákupem základních potravin, drogerie, krmiva pro zvířata (nelze si vybírat značky, nakupujeme podle aktuální situace) i s mimořádnými situacemi, například nákupem léků, pochůzkami, venčením domácích mazlíčků. Každý den od 8.00 do 10.00 můžete volat na číslo 605 929 273 nebo vyplnit formulář na www.litomysl.cz/pomoc

ZRUŠENÍ LÁZNÍ DUCHA A GASTROSLAVNOSTÍ. Rada města včera rozhodla o rušení Lázní ducha a Gastroslavností v plánovaných termínech.

MHD ZDARMA, NASTUPUJTE ZADNÍMI DVEŘMI. Podobné opatření funguje i v linkové dopravě PK.

ZÁKAZ SVATEB. Z nařízení vlády platí zákaz svatebních obřadů.

DO NEMOCNICE JEN V NUTNÝCH PŘÍPADECH. Vedení města je v aktivním spojení s vedením litomyšlské nemocnice. Prosíme , nenoste do nemocnice Vámi šité roušky - omezte návštěvu areálu nemocnice na minimum a pouze ze závažných zdravotních důvodů . Vámi vyrobené roušky odevzdávejte do některého ze sběrných míst po městě (MÚ, MP nebo CSP). Nemocnice v tuto chvíli obdržela prvních 500 pratelných roušek od místního výrobce, město má dalších několik set kusů připravených k poskytnutí zdravotníkům včetně nemocnice. S vedením nemocnice jsme se dohodli na koordinaci případných dalších dodávek. 

Více informací přineseme dle aktuální situace, nejdéle v pátek v pravidelném reportu z bezpečnostní rady a pátečním pravidelném prohlášení starosty k aktuální situaci. 

Informace z minulého jednání bezpečnostní rady najdete v tomto odkazu.


datum zveřejnění: 18. 03. 2020
datum aktualizace: 23. 03. 2020
zveřejnil: Bc. Michele Vojáček 

obrázek k aktualitě Jednání bezpečnostní rady města - 18. 3.


© 2011 - 2020 Město Litomyšl | struktura webu | městské kontakty