Litomysl Město pro lidi záložky a sdílení

Uzavření sběrného dvora

Prioritou naší společnosti v této době rozšiřující se koronavirové nákazy je zajištění pravidelného svozu směsného komunálního odpadu a tříděných složek odpadu ve všech městech a obcích naší svozové oblasti. Případný průnik nákazy dovnitř naší společnosti by mohl mít katastrofální důsledky. a jen těžko si představovat situaci, kdy by nebylo možné svoz odpadu zajistit.

Jen těžko si představovat situaci, kdy by nebylo možné svoz odpadu zajistit. S trochou nadsázky a snahy celou věc trochu odlehčit lze poznamenat, že pak by se teprve poznalo, jak důležitá je profese popeláře.

Z tohoto důvodu jsme se rozhodli přistoupit k některým zpřísněným a omezujícím opatřením v rámci našich provozoven. Omezení se týká překladišť odpadu a sběrných dvorů. Jedná se o zařízení, kde dochází k soustřeďování občanů -  těžko soudit, o jak velkou pravděpodobnost přenosu onemocnění se zde jedná, případné riziko však nelze rozhodně vyloučit. S ohledem na nutnost zajištění stálého a pravidelného svozu odpadu se tedy až do odvolání provozovny sběrných dvorů a překladišť odpadu pro občany dnem 17. 3. 2020 uzavírají.

Dále žádáme občany, aby své požadavky na přistavení kontejneru řešili telefonicky, nedocházeli osobně s objednávkou těchto služeb.

Ing. Josef Gestinger
LIKO Svitavy a.s.

datum zveřejnění: 16. 03. 2020
zveřejnil: Bc. Michele Vojáček 

obrázek k aktualitě Uzavření sběrného dvora


© 2011 - 2020 Město Litomyšl | struktura webu | městské kontakty