Litomysl Moderní historické město záložky a sdílení

Kamery na křižovatce ohlídají jízdu na červenou

Na jaře příštího roku technici nainstalují na světelné křižovatce kamery. Díky nim bude snazší postihovat řidiče, kteří ohrožují ostatní jízdou na červenou. Jedná se o častý přestupek a rada města se společně s dopravní komisí několik měsíců zabývala tím, jak bojovat proti tomuto nebezpečnému chování řidičů.

Kromě hlídek státní a městské policie tak bude situaci nově monitorovat i kamerový systém, který řidiči znají z úsekového měření rychlosti z ulic T. G. Masaryka, J. E. Purkyně a Moravská.

Záznam z kamer na světelné křižovatce nebude využíván k hlídání dodržování maximální povolené rychlosti, ale pouze pro účely postihování jízdy na červenou. „Jízda na červenou je nebezpečná a víme, že se to na světelné křižovatce děje, proto jsme přistoupili k tomuto kroku. Naším cílem není řidiče pokutovat, ale přítomností kamer je odradit od porušování zákona. Stejně tak se nám povedlo ukáznit řidiče, kteří u škol, nemocnice a v hlavním tahu na Svitavy nerespektovali padesátku,“ říká k opatření místostarosta Radomil Kašpar. K instalaci kamer dojde v březnu, kdy uplynou dva roky od zavedení úsekového měření rychlosti v Litomyšli, a také dojde k prodloužení nájmu technického vybavení na další dva roky.

V rámci prodloužení smlouvy s dodavatelskou firmou vedení města zvažuje, že se radary umístí také na ulici Zahájská, kde si obyvatelé dlouhodobě stěžují na neohleduplnost projíždějících řidičů.


datum zveřejnění: 7. 11. 2018
zveřejnil: Bc. Michele Vojáček 

obrázek k aktualitě Kamery na křižovatce ohlídají jízdu na červenou


© 2011 - 2019 Město Litomyšl | struktura webu | městské kontakty