Litomysl Ochutnejte Litomyšl záložky a sdílení

Litomyšlské dvorky již potřetí ožijí uměním!

Druhý víkend v září je ve znamení Dnů otevřených dveří památek ke kterým jsme přidali ještě jednu samostatnou akci - Litomyšlské dvorky. Podívejte se na bohatý program a naplánujte si návštěvu některých dvorečků v centru města, které ožijí uměním.

Září se blíží a program na letošní dvorky je takřka kompletní! V pátek 7. září se rozjedeme do Hvězdných dálek a za Robinsonem s divadlem Rudy Hancvencla v hostinci U Černého orla. Za svůj humor a fantazii získává nejen úspěch mezi diváky, ale i u porotců loutkařských soutěží. Nemůžeme opomenout již tradiční Slam poetry v Undergroundu, kde se chystá improvizace výborných českých básníků a performerů! Večer v kavárně Mandala bude patřit energické zpěvačce Veronice Bartošové s kapelou, známé z dnes  již nekoncertující kapely Trio de Janeiro a závěr dne zakončíme za hluboké noci s Tomášem Jirečkem, Martinem Hakem a jejich Černou hodinkou, kde divák je hercem a herec divákem v zahrádce 2art.

Další dny si přijdou na své milovníci seconhandů na akci Najdi (na) sebe, čeká nás storytelling Martina Haka, koncerty Richarda Baksevanidise, Viktorie Černíkové, Richarda Pogody s jeho pianotékou, Veroniku Hložkovou a Jakuba Vaníčka. Neobyčejným zážitkem bude divadelní vystoupení Ušubraná, které za své osobité pojetí českého folklóru získává po celé republice řadu cen. Těšit se můžete na výtvarné workshopy s Olgou Yakubovskayou, Miluší Gloserovou a jejím DOMA ateliérem ale i tetovacím studiem Tatuanna.

„K uspořádání prvního ročníku Litomyšlských dvorků dopomohl projekt Ozvěny festivalů České inspirace, jehož cílem je podpořit putování za živou kulturou a propagovat festivaly, města a zařízení, ve kterých se konají,“ vysvětluje vedoucí odboru kultury a cestovního ruchu Michaela Severová a dodává: “První ročník byl ozvěnou Chebských dvorků, jejichž dlouholetou tradicí jsme se při organizování inspirovali.“

Pro více informací sledujte náš Facebook @Litomyšlské dvorky a přijďte na dvorečky! Buďte (s) lidmi, kteří utváří jedinečnost festivalu našeho města.

 

Mgr. Tereza Jiroušková
odbor kultury a cestovního ruchu MěÚ Litomyšl

datum zveřejnění: 23. 8. 2018
datum aktualizace: 6. 9. 2018
zveřejnil: Ing. Michaela Severová 

obrázek k aktualitě Litomyšlské dvorky již potřetí ožijí uměním!

obrázek k aktualitě Litomyšlské dvorky již potřetí ožijí uměním!

obrázek k aktualitě Litomyšlské dvorky již potřetí ožijí uměním!

obrázek k aktualitě Litomyšlské dvorky již potřetí ožijí uměním!


© 2011 - 2019 Město Litomyšl | struktura webu | městské kontakty