Litomysl Moderní historické město záložky a sdílení

Premiéra vratných kelímků byla velmi úspěšná

Na Zahájení 6. litomyšlské lázeňské sezóny připravili pořadatelé novinku - vratné kelímky. Díky Váchalovské tématice se zalíbily natolik, že se jich více než 1.400 nevrátilo a zdobí nejednu domácnost v Litomyšli i jinde. Věříme, že byla zahájena tradice a s kelímky se budeme potkávat na mnoha dalších akcích.

S novými plastovými vratnými kelímky se budeme v následujících měsících a letech potkávat při konání kulturních akcí ve městě. Speciální „Váchalovská“ edice se nakonec lidem zalíbila natolik, že si řada lidí kelímek nechala jako suvenýr a oželela padesátikorunovou zálohu. „Moc se mi líbí a rozhodně ho nebudu vracet, nechám si ho jako památku. Podobné kelímky znám z festivalů, ale na těch litomyšlských se mi líbí smysl pro humor. Kde jinde vám načepují pivo do kelímku, na kterém se píše, že kdo v sebe alkohol lije, spálí si v mozku ganglie. K lázním se hodí i ten retro design a těším se na to, s čím se v budoucnu pořadatelé zase vytasí,“ řekl k novince Jindřich Navrátil, který na Lázně ducha dorazil s rodinou z Brna.

„Za organizátory Lázní ducha musím přiznat, že jsme se trošku báli toho, jak návštěvníci tuto novinku přijmou a proto jsme věnovali energii také informování předem a vyrobili jsme návody ve Váchalovském duchu, které byly na všech stáncích,“ říká Michaela Severová a dodává: „Výsledek však předčil naše nejtajnější přání – stížností bylo minimum a premiéra se podle našeho názoru povedla na jedničku. Děkujeme všem obchodníkům i návštěvníkům za vstřícnost a pochopení.“

Nové vratné kelímky se neosvědčily pouze vzhledem, ale také tím, že se díky nim podařilo snížit haldy odpadků, které po kulturních akcích musí technické služby uklízet. Pro představu, po LIFE festivalu museli organizátoři minulý rok zlikvidovat téměř tři čtvrtě tuny odpadků. Pokud jste si na Lázních ducha této nových kelímků nevšimli, tak nevadí. S vratnými kelímky se potkáte na prakticky všech velkých kulturních akcích ve městě. Kelímek tam pořídíte u kteréhokoli stánku společně s nápojem. Zaplatíte za něj vratnou zálohu 50 Kč. Lze si ho nechat jako suvenýr a příště už přijít přímo s ním, nebo na kterémkoli stánku zase vrátit. Při každém dalším nápoji vám obsluha kelímek vymění za čistý.

 

vyvěsila Ing. Michaela Severová
vedoucí odboru kultury a cestovního ruchu MěÚ Litomyšl

datum zveřejnění: 5. 5. 2017
datum aktualizace: 9. 5. 2017
zveřejnil: Ing. Michaela Severová 

obrázek k aktualitě Premiéra vratných kelímků byla velmi úspěšná

obrázek k aktualitě Premiéra vratných kelímků byla velmi úspěšná

obrázek k aktualitě Premiéra vratných kelímků byla velmi úspěšná

obrázek k aktualitě Premiéra vratných kelímků byla velmi úspěšná


© 2011 - 2019 Město Litomyšl | struktura webu | městské kontakty