Litomysl Moderní historické město záložky a sdílení

Předprodej vstupenek na festival Smetanova Litomyšl

Smetanova Litomyšl odstartovala na Bedřichův svátek předprodej vstupenek na 59. ročník festivalu. Zájemci o lístky opět měli několik možností, jak je získat. Nejvíce kupujících využilo možnost nákupu přes internet. Předprodej začal v 10.00 hodin a o šedesát minut později již bylo 7 představení vyprodáno.

Prvotní nápor prodejní systém ustál a společnost Ticketportal dokonce hlásila zařazení pořadů Smetanovy Litomyšle mezi TOP neprodávanějších. Mezi 10. a11. hodinou zaznamenal systém 16 679 návštěv (13 800 unikátních uživatelů) a 137 079 zobrazení stránek. Průměrná doba návštěvy/nákupu byla 9 minut 10 sekund. Nejvzdálenější IP adresa? Etiopie! „Zahájení předprodeje proběhlo bez problémů. Podařilo se nám zvýšit komfort zákazníků pořadníkem s omezením počtu na tisíc současně nakupujících, který jim umožnil vybírat vstupenky bez stresu. Celkově to bylo klidnější a nedocházelo ke konfliktům,“ uvádí Tomáš Heinzel z Ticketportalu, který v Litomyšli osobně dohlížel na plynulý chod. „V minulých letech se pokoušely o nákup tisíce zájemců najednou, přetahovaly se o jednotlivá místa a nakonec byl vlastně úplně spokojený málokdo. Letos se nakupujícím objevila informace o pořadí ve frontě, a kdo měl dost trpělivosti, do virtuální prodejny se po chvilce čekání dostal,“ vysvětluje ředitel Smetanovy Litomyšl Jan Pikna a dodává: „To ale samozřejmě nevyřešilo problém s vysokým převisem poptávky na některé pořady nad nabídkou míst.“ Během několika minut se totiž vyprodalo Velké finále, vzápětí Rossiniho Lazebník sevillský!!!, opereta Polská krev, koncert Houston Symphony Chorus a následoval galakoncert se zahajovacím koncertem. Po čtyřech hodinách předprodeje již nebyly vstupenky na 14 pořadů. „Větší část vstupenek je však teprve zarezervovaná a nevyzvednuté rezervace se ještě mohou do prodeje vrátit,“ dává naději manažerka prodeje vstupenek Jitka Nazdravetská. Neúspěšným zájemcům o vstupenky proto Smetanova Litomyšl doporučuje využít takzvaného „hlídacího psa“, který automaticky přiřazuje uvolněné rezervace čekatelům v pořadí. Nevyzvednuté vstupenky se vrátí do prodeje v noci ze 4. na 5. března. Prvnímu čekateli v pořadí bude vystavena automatická rezervace s platností 48 hodin. O ní bude informován e-mailem. Nebudou-li rezervované vstupenky do této lhůty zakoupeny, rezervace bude stornována a vstupenky nabídnuty dalšímu čekateli. Pes vám pohlídá maximálně 4 vstupenky na jeden pořad.

I po prvním dni předprodeje však zůstaly k dispozici vstupenky na většinu pořadů, včetně těch velmi atraktivních. Stále je například možno navštívit koncert světového houslového virtuose Schlomo Mintze, který přednese svůj „majstrštyk", slavný Paganiniho první koncert. V loňském roce byl obrovský zájem o Mahlerovu Symfonii „Tisíců", letos bude uvedena jeho první symfonie Titan. Vstupenky jsou i na oba koncerty amerického jazzového trumpetisty Arturo Sandovala, na Poznaňskou filharmonii, která kromě skladeb polských skladatelů uvede i hudbu z filmové trilogie Pán prstenů. „Máme radost, že se v Litomyšli dobře prodávají Smetanovy opery a pořady určené pro děti a mládež. Zájem je rovnoměrně rozprostřený mezi všechny pořady. Znamená to, že máme dramaturgii vyváženou a dobře vychované publikum," uzavírá ředitel festivalu.

Mgr. Jana Bisová,
Smetanova Litomyšl

Podrobněji: www.smetanovalitomysl.cz

 

 

vyvěsila Ing. Michaela Severová
vedoucí odboru kultury a cestovního ruchu MěÚ Litomyšl

datum zveřejnění: 1. 3. 2017
zveřejnil: Ing. Michaela Severová 

obrázek k aktualitě Předprodej vstupenek na festival Smetanova Litomyšl

obrázek k aktualitě Předprodej vstupenek na festival Smetanova Litomyšl

obrázek k aktualitě Předprodej vstupenek na festival Smetanova Litomyšl


© 2011 - 2019 Město Litomyšl | struktura webu | městské kontakty