Litomysl Moderní historické město záložky a sdílení

V únoru proběhnou jednání ohledně trasy D35

V následujících týdnech se v Litomyšli uskuteční řada jednání, na kterých se bude diskutovat o výstavbě dálnice D35. „Dostali jsme do rukou dokument s plánovanými trasami „pětatřicítky“ a jelikož chceme znát názory expertů, tak jsme zadali vypracování odborného posouzení,“ uvedl starosta Radomil Kašpar.

Výstavbě D35 se také v únoru budou na schůzkách věnovat členové dopravní komise, pracovní skupiny pro oblast stavebnictví a rady města. Připomínky obyvatel Litomyšle k tomuto důležitému dopravnímu projektu by tak Ředitelství silnic a dálnic České republiky (ŘSD) mělo dostat ještě během této zimy. „V současné době máme například vizualizaci komunikace v oblasti Černé hory, ale požádali jsme také o podklady k úseku u Vlkova. Dále se chystáme vyjádřit stanovisko ke dvěma plánovaným variantám dálnice u Strakova,“ dodal Radomil Kašpar.

Tyto záměry se liší především ve vzdálenosti komunikace od obcí. Vedení ŘSD preferuje, aby dálnice byla dále od Litomyšle. Vedou je k tomu závěry hlukové studie, v nichž stojí, že varianta dále od města bude pro obyvatele znamenat zhruba o tři decibely menší zátěž. To je podle odborníků ekvivalentní k průjezdu 15 tisíc automobilů. Tuto variantu také preferují kvůli tomu, že by se komunikace vybudovala v zářezu místní krajiny.

.

datum zveřejnění: 7. 2. 2017
datum aktualizace: 13. 2. 2017
zveřejnil: Bc. Michele Vojáček 

Ilustrační foto


© 2011 - 2019 Město Litomyšl | struktura webu | městské kontakty