Litomysl Moderní historické město záložky a sdílení

Už známe program letošní Smetanovy Litomyšle

Letošní 59. ročník Národního festivalu Smetanova Litomyšl se bude konat od pátku 16. června do svátečního čtvrtka 6. července. Vstupenky se začnou prodávat 1. března, vstupenkové balíčky je však možné zakoupit už v termínu od 22. do 28. února. Program i přehled balíčků najdete na www.smetanovalitomysl.cz.

Mimořádný umělecký zážitek slibuje už zahajovací koncert festivalu, na němž Česká filharmonie přednese pod taktovkou světoznámého dirigenta Semjona Byčkova hudbu Smetanovu, Čajkovského a Brahmsův houslový koncert s mladým českým virtuózem Josefem Špačkem. Houslového koncertu D dur Niccoly Paganiniho se spolu s Filharmonií Brno zhostí legendární Shlomo Mintz, Dvořákův violoncellový koncert provede s Českou Sinfoniettou německý virtuóz Julian Steckel, k hvězdám letošní Smetanovy Litomyšle určitě patří i jazzový trumpetista Arturo Sandoval, desetinásobný vítěz cen GRAMMY. Strhující podívanou slibuje světoznámý stočlenný cikánský orchestr z Budapešti, milovníci velkých hlasů si nemohou nechat ujít galakoncert s hvězdnou sestavou: Valentina Nafornita, Rachel Frenkel a Adam Plachetka. S operními tituly se představí všechna tři národní divadla. Moravskoslezské uvede zcela novou inscenaci Smetanova Tajemství a Rossiniho operu Lazebník sevillský!!! v originálním českém přebásnění Jaromíra Nohavici, pražské se hned dvakrát zhostí oblíbené Prodané nevěsty a Janáčkova opera Národního divadla Brno provede Ponchielliho La Giocondu, zkomponovanou podle dramatu Victora Huga. Diváci se mohou těšit také na brněnské uvedení nejslavnější české operety Polská krev Oskara Nedbala.

Pro menší posluchače je určena Rusalenka, premiéra operního představení na motivy Dvořákovy Rusalky, v podání Dětské opery Praha. Rusalenka je spolu s odpoledním představením Prodané nevěsty a interaktivním pořadem Bedřich No. 1 součástí takzvaného Smetanového víkendu, zaměřeného zejména na rodiny s dětmi. Doplní ho bohatý doprovodný program na zámeckém návrší, především pak v Klášterních zahradách. 

Doprovodný program ale návštěvníky čeká po všechny festivalové víkendy. Kromě výstav a promenádních koncertů na různých místech města se na pódiu v Klášterních zahradách mohou těšit na projekce, povídání se zajímavými lidmi a muzicírování. „Návštěvníci mohou přicházet a odcházet. Jen tak si posedět na trávníku a třeba uspořádat piknik. Občerstvení si mohou přinést, nebo jim piknikový košík rádi na objednávku přichystáme,“ informuje ředitel festivalu Smetanova Litomyšl Jan Pikna. K dispozici budou navíc lehátka, sedací vaky i deky. V zahradách zkrátka zavládne pohoda.

Vstupenkové balíčky v prodeji s předstihem

„Už od 22. do 28. února bude možné přednostně zakoupit vstupenkové balíčky. Každý z nabízené pětice zahrnuje tři pořady, přičemž vždy je nějakým způsobem zastoupeno Smetanovo dílo,“ upřesňuje Jan Pikna. První balíček obsahuje Slavnostní zahajovací koncert, Galakoncert – Návštěvu ve Vídeňské státní opeře a Poznaňskou filharmonii. Koupí druhého balíčku získáte vstupenky na Rossiniho Lazebníka sevillského!!!, Smetanovo Tajemství a Fantastickou Českou Sinfoniettu. V pořadí třetí vstupenkový balíček zahrnuje Rusalenku (od 18.00), Smetanovu Prodanou nevěstu (od 15.30) a interaktivní pořad Bedřich No. 1. V případě třetího balíčku je poskytována sleva 50 % dětem do 15 let a studentům, slevy mají i držitelé platebních karet České spořitelny. Součástí tohoto balíčku je též volný vstup do muzeí, na workshopy a na prohlídku zákulisí festivalu. Čtvrtý balíček se skládá ze vstupenek na Valmonta, večerní Prodanou nevěstu a Hommage à Jazz – Arturo Sandoval. Závěrečný pátý balíček obsahuje Ponchielliho La Giocondu, Polskou krev Oskara Nedbala a Velké finále.

Samotný předprodej vstupenek bude spuštěn ve středu 1. března od 10.00 hod. Jejich koupě je možná buď v předprodejní kanceláři Smetanovy Litomyšle nebo v prodejních místech sítě Ticketportal (infocentra). On-line lze vstupenky zakoupit nebo zarezervovat na www.smetanovalitomysl.cz, po úhradě platební kartou si zákazník vstupenky sám vytiskne doma, zarezervované vstupenky budou připraveny k vyzvednutí na kterémkoliv prodejním místě nebo zaslány poštou. V rámci jednoho on-line nákupu či rezervace lze zajistit maximálně 10 vstupenek na jeden pořad. Pro vstup do on-line předprodeje je třeba se zaregistrovat. Vzhledem k tomu, že volná místa vždy velmi rychle ubývají a u některých pořadů o získání vstupenky rozhodují vteřiny, doporučujeme provést registraci ještě před zahájením předprodeje.

 

Mgr. Jana Bisová
tisková mluvčí, Smetanova Litomyšl, o.p.s.

datum zveřejnění: 2. 2. 2017
zveřejnil: Bc. Michele Vojáček 

obrázek k aktualitě Už známe program letošní Smetanovy Litomyšle


© 2011 - 2019 Město Litomyšl | struktura webu | městské kontakty