Litomysl Moderní historické město záložky a sdílení

Architekti představí upravený návrh nábřeží

Rozpracovaný návrh na obnovu nábřeží řeky Loučné v Litomyšli, připravený na základě podnětů z listopadového setkání s veřejností, představí architekti Martin Rusina a Martin Frei občanům 18. března od 17 hodin ve Smetanově domě.

Jedním z nejdiskutovanějších témat podzimního veřejného projednání návrhu, jemuž se autoři studie dále věnovali, bylo řešení hřiště v prostoru nábřeží, které by splňovalo nároky na využití ze strany různých věkových skupin uživatelů. Řešili i terénní úpravy, které mají zajistit bezpečnost především nejmenších dětí vzhledem k přilehlé ulici Vodní valy. Velká pozornost se zaměřila na samotné řešení herních prvků, v nichž se výtvarníci Pavla Sceranková a Dušan Záhoranský vzhledem k blízkosti Smetanova domu snažili uplatnit hudební motivy.

Prostor nábřeží by měl fungovat jako volně průchozí pěší zóna s venkovním posezením i jako hřiště pro menší děti či místo setkávání pro studenty z blízkých škol.

S podrobným návrhem dětského hřiště se budete moci seznámit během plánované veřejné prezentace 18. března od 17 hodin v malém sále Smetanova domu.

Se stavbou se má začít letos na podzim a s dokončením projektu se počítá v průběhu příštího roku. Projekt obnovy nábřeží řeky Loučné je podpořen z grantu Nadace Proměny.

 

Jana Říhová

datum zveřejnění: 11. 3. 2014
zveřejnil: Mgr. Jana Bisová 

obrázek k aktualitě Architekti představí upravený návrh nábřeží


© 2011 - 2019 Město Litomyšl | struktura webu | městské kontakty