Litomysl Moderní historické město záložky a sdílení

Do parku netradičně

Více než stovka návštěvníků se vypravila za zábavou a poznáním na Vodní valy a do parku u Smetanova domu v Litomyšli 8. června během Víkendu otevřených zahrad. Čekali na ně Rettigová, Mařák, Jirásek nebo Němcová společně se soutěžemi, výstavou, divadlem, komentovanými prohlídkami či hudbou

Více než stovka návštěvníků se vypravila za zábavou a poznáním na Vodní valy a do parku u Smetanova domu v Litomyšli 8. června během Víkendu otevřených zahrad. Čekali na ně Rettigová, Mařák, Jirásek nebo Němcová společně se soutěžemi, výstavou, divadlem, komentovanými prohlídkami či hudbou. Místo, kterým většina obyvatel v současné době pouze prochází, ožilo během sobotního odpoledne radostným hemžením, což by do budoucna mohlo být díky připravovanému projektu běžné.

Nábřeží řeky Loučné v prostoru Vodních valů a přilehlého parku u Smetanova domu v Litomyšli má projít plánovanou proměnou s podporou Nadace Proměny do roku 2015. Zájem a pohled veřejnosti na možnosti využívání území je pro projekt klíčový. Víkend otevřených zahrad proto návštěvníkům nabídl nejen informace o plánované obnově, ale i možnosti zábavy, relaxace a poznání místa v historickém kontextu města.

Víkend otevřených zahrad v Litomyšli uspořádalo město Litomyšl ve spolupráci s Nadací Proměny. Na přípravě programu se podílely Generace 89, DDM Litomyšl, SZTŠ a restaurace Karlov.

Jana Říhová

Nadace Proměny

vyvěsil Jaromír Drábek
Město Litomyšl

datum zveřejnění: 17. 6. 2013
datum aktualizace: 17. 9. 2013
zveřejnil: Ing. Jaromír Drábek 

obrázek k aktualitě Do parku netradičně

obrázek k aktualitě Do parku netradičně


© 2011 - 2019 Město Litomyšl | struktura webu | městské kontakty