Litomysl Moderní historické město záložky a sdílení

Víkend otevřených zahrad v Litomyšli

Druhý červnový víkend bude letos již tradičně zasvěcen parkům a zahradám po celé Evropě, Českou republiku nevyjímaje. Návštěvníci budou mít možnost nahlédnout do některých běžně nepřístupných zahrad anebo se podívat do svých oblíbených parků tak trochu jinak.

Druhý červnový víkend bude letos již tradičně zasvěcen parkům a zahradám po celé Evropě, Českou republiku nevyjímaje. Návštěvníci budou mít možnost nahlédnout do některých běžně nepřístupných zahrad anebo se podívat do svých oblíbených parků tak trochu jinak. Možností je spousta. Od komentovaných prohlídek s odborníky, přes zábavné a vzdělávací aktivity pro děti, po nejrůznější kulturní vystoupení.

Myšlenka Víkendu otevřených zahrad vznikla před patnácti lety ve Velké Británii, odkud se postupně začala šířit i do dalších evropských měst. Litomyšl se k akci poprvé připojila v roce 2012 na základě iniciativy Generace 89 a Nadace Proměny. Nejinak tomu bude i letos 8. června. Návštěvníci si budou moci vychutnat pozvolný příchod léta v parku u Smetanova domu a přilehlých Vodních valech, které nabídnou v průběhu celého odpoledne zábavný doprovodný program pro malé i velké účastníky. Už teď se můžete těšit na soutěžně poznávací stezku pro děti, komentované prohlídky území či divadelní vystoupení. Dospělí se budou moci dozvědět podrobnosti o plánované obnově této lokality, která má do budoucna navrátit místu jeho někdejší společenskou hodnotu, uchovat jeho přírodní charakter a učinit z něj příjemné místo trávení volného času místních obyvatel.

S konkrétní studií k obnově území, která vzejde z právě probíhající architektonické soutěže, se obyvatelé budou moci seznámit při dalším veřejném projednání na podzim letošního roku. Možnost načerpat informace o realizaci společného projektu Města Litomyšl a Nadace Proměny a zároveň vyjádřit vlastní představu o využití parku, budou mít zájemci u infostánku, umístěného 8. června před Smetanovým domem.

Víkend otevřených zahrad v Litomyšli pro vás připravuje Město Litomyšl ve spolupráci s Nadací Proměny, Generací 89 a dalšími partnery.

Více o víkendu otevřených zahrad v České republice na www.vikendotevrenychzahrad.cz.

Jana Říhová - Nadace Proměny

vyvěsil Jaromír Drábek
Město Litomyšl

datum zveřejnění: 17. 4. 2013
datum aktualizace: 17. 9. 2013
zveřejnil: Ing. Jaromír Drábek 

obrázek k aktualitě Víkend otevřených zahrad v Litomyšli

obrázek k aktualitě Víkend otevřených zahrad v Litomyšli


© 2011 - 2019 Město Litomyšl | struktura webu | městské kontakty