Litomysl Moderní historické město záložky a sdílení

Roztančené město

Nábřeží řeky Loučné / Výtvarná dílna MĚSTO JE KARNEVAL, kterou v Litomyšli uspořádala nadace PROMĚNY, proměnila místní děti téměř k nepoznání. Proměnu v park, most nebo knihovnu, ale i v architekta či urbanistu si vyzkoušely děti, které se v sobotu 9. 6. zúčastnily výtvarné dílny s názvem MĚSTO JE KARNEVAL. Akci v Litomyšli zorganizovala nadace PROMĚNY v rámci projektu, který zde podporuje. Jeho cílem je rekultivace prostranství na nábřeží řeky Loučné, v bezprostřední blízkosti centra města.

Výtvarná dílna MĚSTO JE KARNEVAL, kterou v Litomyšli uspořádala nadace PROMĚNY, proměnila místní děti téměř k nepoznání.

Proměnu v park, most nebo knihovnu, ale i v architekta či urbanistu si vyzkoušely děti, které se v sobotu 9. 6. zúčastnily výtvarné dílny s názvem MĚSTO JE KARNEVAL. Akci v Litomyšli zorganizovala nadace PROMĚNY v rámci projektu, který zde podporuje. Jeho cílem je rekultivace prostranství na nábřeží řeky Loučné, v bezprostřední blízkosti centra města.

Dílna vznikla ve spolupráci s výtvarníkem Janem Pfeifferem, s nímž nadace připravuje koncepci širšího vzdělávacího programu, který by měl podpořit poslání nadace a prostřednictvím podobných akcí vtáhnout lidi do přímého poznání městské krajiny.

V Litomyšli si děti formou hry mohly vyzkoušet, jak se utváří město, co v něm nesmí chybět, a jakou úlohu zde má pro člověka zeleň. Do tvorby „roztančeného města“ se zapojily děti i jejich rodiče; bohužel kvůli nepřízni počasí se akce nakonec musela schovat pod střechu Smetanova domu.

Dílna MĚSTO JE KARNEVAL byla součástí širšího programu, kterým se Litomyšl zapojila do celostátního Víkendu otevřených zahrad. Na přípravě dalších aktivit se podílelo místní občanské sdružení GENERACE 89, Rodinné centrum, Skauti, restaurace Karlov a Střední zahradnická škola Litomyšl.

Jana Říhová
nadace PROMĚNY

vyvěsil Jaromír Drábek
Město Litomyšl

datum zveřejnění: 16. 1. 2013
datum aktualizace: 27. 9. 2013
zveřejnil: Ing. Jaromír Drábek 

obrázek k aktualitě Roztančené město


© 2011 - 2019 Město Litomyšl | struktura webu | městské kontakty