Litomysl Moderní historické město záložky a sdílení

Den stromů v Litomyšli

Již tradičně připadá v ČR na 20. října Den stromů. Tento svátek jsme oslavili v pátek 19. října, kdy se v prostoru Šantova náměstí v Litomyšli, s podporou Města Litomyšl, uskutečnilo slavnostní zasazení stromu Dne Země.

Již tradičně připadá  v ČR na 20.října Den stromů. Tento svátek jsme oslavili v pátek 19. října, kdy  se v prostoru Šantova náměstí v Litomyšli, s podporou Města Litomyšl, uskutečnilo slavnostní zasazení stromu Dne země. Lípa byla zakoupena z výtěžku jarního Jarmarku DDM a přispěly na něj děti ze všech litomyšlských základních a mateřských škol  a studenti Střední školy zahradnické a technické. V  rámci  této akce byla vyhlášena fotografická soutěž Strom s příběhem. Každý soutěžící nebo skupina měly za úkol fotografovat pouze jeden strom v různých obdobích, z různých úhlů, jako celek nebo detaily. Zajímavostí této soutěže bylo,  že fotky  musely být doplněny  textem o fotografovaném stromu. Na prvním místě se v kategorii jednotlivců umístil Jan Brýdl, který si vybral platan a  napsal  pohádku O Ježíkovi. Mezi třídami byly nejúspěšnější děti ze 3.A,  pod vedením paní učitelky Neprašové ze III.ZŠ Litomyšl, které fotografovaly rozkvetlé sakury a vymyslely  příběhy na téma Strom přátelství, kouzel a splněných přání. Na závěr DDM vyhlásilo novou fotografickou soutěž „VODNÍ VALY POHLEDEM FOTOGRAFICKÉ ČOČKY“, která je součástí projektu Proměny nábřeží řeky Loučné. Projekt připravuje Město Litomyšl společně s Nadací Proměny. Všichni zájemci mohou přispět svými fotografiemi Vodních valů a zachytit nábřeží ještě před proměnou. Soutěž bude ukončena vernisáží a výstavou ve Smetanově domě v červnu příštího roku. 

Na pondělí 19.listopadu jsme pro Vás připravili výtvarnou dílnu Pletení nádob z papírových ruliček. Od 16:00 do 20:00 v budově DDM, můžou plést děti i dospělí z předem namotaných ruliček pod vedením lektorky Michaely Králové. Cena dílny je 70Kč.

Pro školy nabízíme aktualizované výukové programy, více informací na www.litomysl.cz/ddm.

 

Josef Štefl, ředitel DDM

datum zveřejnění: 29. 11. 2012
datum aktualizace: 7. 12. 2012
zveřejnil: Ing. Jaromír Drábek 

obrázek k aktualitě Den stromů v Litomyšli


© 2011 - 2019 Město Litomyšl | struktura webu | městské kontakty