Litomysl Moderní historické město záložky a sdílení

Víkend otevřených zahrad na Vodních valech

Přijďte oživit prostor nábřeží řeky Loučné a parku u Smetanova domu. V sobotu 9. června od 14 do 18 hodin je právě zde pro vás připraven bohatý program. Akce se uskuteční na podporu projektu Proměny nábřeží řeky Loučné v Litomyšli, který připravuje Město Litomyšl společně s nadací Proměny.

Město Litomyšl, restaurace Karlov, Rodinné centrum, skauti, Nadace Proměny, Střední zahradnická a technická škola a občanská sdružení Společnost pro zahradní a krajinářskou tvorbu a občanské sdružení Generace 89 vás společně zvou 9. června na akci určenou dětem i dospělým.

Studenti zahradnické školy vás seznámí s nenápadným skvostem - řekou Loučnou. Věděli jste například, že tvoří hranici městské památkové rezervace a jejího ochranného pásma? Že se jedná o záplavovou zónu, biokoridor s biocentry, pstruhové pásmo, či o poslední úsek ve městě, kde je zachován přirozený charakter podhorské řeky? To a mnohé další se dovíte v parku u Smetanova domu!

A zatímco především na děti čekají nejrůznější soutěže a hry, bloudění v labyrintu či lanová dráha, mlsouny a hladové potěší speciality z grilu místního šéfkuchaře. Při poslechu hudby si můžeme společně zatancovat nebo v klidu odpočinout.

Nadace Proměny pro vás připravila výtvarnou dílnu MĚSTO JE KARNEVAL, která proběhne ve dvou blocích od 14:00 – 15:45 a 16:00 – 17:45 hodin na vstupním parteru před Smetanovým domem. Během dvou hodin se tak s dětmi můžete stát projektantem, stavbyvedoucím, štukatérem či zahradníkem. Hned na to si vyzkoušíte roli městského parku, radnice či kostela a pomocí hudby a tance se proměníte v městské architekty či urbanisty. Dílnu povede umělec Jan Pfeiffer se zástupci Nadace Proměny. Přijďte včas, kapacita dílny je omezena. V případě velké nepřízně počasí proběhne dílna ve vstupní hale Smetanova domu.

Kromě zábavy v uvedené dílně můžete přispět svými nápady a zapsat je do Knihy proměn, která bude využita jako jeden ze zdrojů inspirace k budoucímu projektu.

Akce se uskuteční na podporu projektu Proměny nábřeží řeky Loučné v Litomyšli, který připravuje Město Litomyšl společně s nadací Proměny.

Sobotní program je součástí Víkendu otevřených zahrad, který probíhá v celé České republice a v dalších zemích Evropy s cílem oživit městské zahrady a parky a představit jejich potenciál široké veřejnosti.

Těšíme se na setkání s vámi.

Jolana Říhová
nadace PROMĚNY

 

 

vyvěsil Jaromír Drábek
Město Litomyšl

datum zveřejnění: 27. 5. 2012
datum aktualizace: 27. 9. 2013
zveřejnil: Ing. Jaromír Drábek 

obrázek k aktualitě Víkend otevřených zahrad na Vodních valech

obrázek k aktualitě Víkend otevřených zahrad na Vodních valech

obrázek k aktualitě Víkend otevřených zahrad na Vodních valech


© 2011 - 2019 Město Litomyšl | struktura webu | městské kontakty